اخبار

تاریخ انتشار: دوشنبه 11 آذر 1392
پله پله تا ملاقات خدا

  پله پله تا ملاقات خدا

امتیاز: Article Rating

نسشت " پله پله تا ملاقات خدا " برگزار گردید

نشست پله پله تا ملاقات خدا باحضور اساتید، کارکنان و دانشجویان  به همت دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری  در تاریخ 11/9/92رأس ساعت 10 در سالن جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام  برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه جناب حجه اسلام والمسلمین حاج آقا مرادیان معاون محترم فرهنگی نهادبه ایراد سخنرانی پرداخت.

حاج آقا مرادیان به معرفی جناب آیت الله کمیلی خراسانی وهمچنین به پاره ای از مکاشفات و مقامات استاد بزرگوار عرفان  ایشان "سید هاشم حداد" پرداخت.و حضار را مهمان کلام این استاد بزرگدار نمود0

این عالم بزرگوار در ابتدای سخنان خود دعای فرج آقا را تلاوت وبعد از آن غزلی زیبا از حافظ شاعر بزرگ ایران خدمت حضارین تقدیم کردند.

ما نه پی حشمت جا آمده ایم                   از بد حادثه به اینجا آمده ایم

ایشان در مورد جلسه عرفان و اخلاق مباحثی را گفتند که راه رسیدن به معرفت الهی خودشناسی است انسانی به معرفت کامل الهی خواهد رسید که تمام اجزا و جواره خود را اباید کامل بشناسد تا بتواند به قرب خدا برسد.

همچنین گفت که در کتاب طب رضا که گفته امام رضا ( ع ) در آن ذکر شده مباحثی هست که برای وارد شدن عشق خدا در قلب آدمی به طور توضیح داده شده که انسان با خواندن آنها متحول می شود.

همچنین آیت الله کمیلی خراسانی عرض کرد که یک شخص باید خودسازی روحی انجام دهد پس باب اول از لحاظ باب اخلاقی است و پاک کردن خانه دل با خودسازی روحی به وجود خواهد آمد.

آیت الله کمیلی خراسانی عرض کردند که اخلاق عملی بعد از اخلاق نظری است و همچنین عرفان عملی نیز بعد از عرفان نظری است پس انسان تا به این مباحث عرفانی و اخلاقی وارد نشود نمی تواند به آنها عمل کند.

 در پایان ایشان به جوانان توصیه نمود تا جهت تعالی خود جدولی با عنوان" مراقبه" برای خود ترسیم و اعمال خود را در ان ثبت و از ان  بهره برداری معنوی نمایند

و رأس ساعت 11:30 به سخنان خود با صلواتی بر محمد و آل محمد خاتمه داد و این نشست به پایان رسید

 

 

دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان

دانشگاه علوم پزشکی ایلام

 

اشتراک گذاری
تصاویر
  • پله پله تا ملاقات خدا
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید